BIP
Aktualności
Konferencja
04.10.2017
2017.10.04

W dniach 5-6 września ratownicy medyczni 2.eskadry śmigłowców brali udział w Konferencji Naukowo - Szkoleniowej "Ratownictwo medyczne w katastrofach i aktach terroru" zorganizowanej przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną przy współpracy Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. Głównym założeniem było doskonalenie współdziałania służb medycznych, cywilnych i wojskowych na wypadek katastrof i zamachów terrorystycznych. Podczas szkolenia wykorzystano najnowsze symulatory medyczne wysokiej wierności.

Pierwszego dnia Konferencji uczestnicy wysłuchali kilkunastu wykładów przygotowanych przez specjalistów z różnych dziedzin ratownictwa. Jednym z prelegentów był ratownik medyczny st. kpr. Piotr Tuchowski, który wygłosił wykład na temat "Przyjęcie pacjenta na pokład śmigłowca i opieka w trakcie lotu".

Drugiego dnia odbyły się warsztaty m.in. z zakresu medycyny pola walki oraz współdziałania zespołów lądowych ze śmigłowcem.

Ratownicy zapoznali uczestników z metodami ewakuacji poszkodowanych z terenu trudno dostępnego, zasadami współpracy z załogą śmigłowca oraz sposobami naprowadzania na lądowisko.

Zajęcia przeprowadzone przez ratowników medycznych 2.eś spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Na zakończenie prelegenci zostali wyróżnieni przez Dowódcę 15.GBZ gen. bryg. Jarosława Gromadzińskiego.

 

fot. szer. A.R. Staszewski

R.M.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych